Koleżanki i Koledzy Absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu,

Szanowni Państwo Profesorowie i Dyrekcjo Liceum,
W związku z planowanymi obchodami 70-lecia Naszej Szkoły przypadł mi niewątpliwy zaszczyt przygotowania pamiątkowego wydawnictwa poświęconego temu wydarzeniu.

W odróżnieniu od poprzednich zjazdów rocznicowych wydawnictwo planuję udostępnić w wersji elektronicznej oraz papierowej. Tym, co w moim zamiarze będzie różniło album od poprzednich edycji jest także jego zawartość, przede wszystkim ikonograficzna. Zwykle w podobnych publikacjach umieszczane są materiały formalne (np. grupowe zdjęcia klasowe, tablice ze zdjęciami absolwentów etc.). Tym razem chciałbym zamieścić materiały w nieco luźniejszej formie, ale przedstawiające niewyreżyserowane wydarzenia z życia danej klasy z całego okresu 4 lat nauki w Liceum. Mogą to być indywidualne lub grupowe zdjęcia z wycieczek, wydarzeń kulturalnych i sportowych, dowcipne, śmieszne, ale również całkowicie poważne.

W zamyśle album, najprawdopodobniej formatu B5 w twardej oprawie, ma posiadać około 100-120 kartek (w zależności przede wszystkim od nadesłanych zdjęć) i następujący układ:
1. Wstęp (ogólne przedstawienie okoliczności wydania Albumu);
2. Historia Naszego Miasta (oparta na oficjalnych materiałach pozyskanych z Urzędu Miasta, choć nie tylko);
3. Historia II LO im. Mikołaja Kopernika (na podstawie materiałów udostępnionych przez Dyrekcję Liceum);
4. Dyrektorzy Liceum oraz kadra Pedagogiczna (Dyrektorzy wg lat pełnienia funkcji, Nauczyciele alfabetycznie z wskazaniem lat pracy w Liceum);
5. Absolwenci Liceum – Każdy rocznik maturalny planowany jest na dwóch stronach. Pierwsza strona wykaz absolwentów wg klas – pozyskane od Dyrekcji Liceum, strona druga kilka wybranych zdjęć dostarczonych przez Absolwentów;
6. Podsumowanie i Podziękowania.

W związku z powyższym proszę wszystkich zainteresowanych o wgrywanie materiału zdjęciowego do odpowiednich linków na stronie zjazdu, oznaczonych rocznikiem maturalnym. Nazwiska osób znajdujących się na fotografii nie są wymagane. Oczywiście, jeżeli ktoś chce się podzielić oficjalnymi fotografiami (szczególnie wcześniej niepublikowanymi) lub krótkimi filmami, z których ewentualne stopklatki również zostaną w przypadku braku innych materiałów zdjęciowych. Domyślną formą jest anonimowe umieszczanie materiałów. Jeśli chcemy przekazać dodatkowe informacje o materiale należy dodać taką informację w nazwie pliku lub wrzucić razem z materiałem dodatkowy plik tekstowy (notatnika) z nazwami wrzuconych plików i opisem.
Ze względu na konieczność wstępnego zredagowania albumu (1 miesiąc) oraz proces wydawniczy (około 3 miesiące) proszę przyjąć, że nieprzekraczalnym terminem dostarczania materiałów jest 10 maja 2024r.
Koszt albumu w formie papierowej to 70 zł – do odbioru na
zjeździe. Koszt wersji elektronicznej to 20 zł – Kod do odbioru zostanie udostępniony gdy album zostanie ukończony. Rejestracja chętnych na album na stronie zjazdu, po kliknięciu przycisku „REJESTRACJA – ALBUM. Potwierdzenie zamówienia zostanie przesłane mailem po wpłaceniu składki na album na konto Stowarzyszenia (tytuł przelewu: „Składka na album – *swoje imię i nazwisko*”). Ponieważ drukarnia uruchomi druk dopiero po zamówieniu 100 egzemplarzy minimum, prosimy już się rejestrować i dokonywać wpłat. Jeśli do 10.05.2024 nie zarejestrujemy 100 zamówień na wersję papierową, zrezygnujemy z druku. Wtedy osoby, które zamówiły wersję papierową, otrzymają wersję elektroniczną i zwrot 50 zł.


Pozdrawiam,

Tadeusz MIKUTEL
Matura 1981
Klasa A (Mat.-Fiz.)